Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / Julka w finale konkursu TANDEM
Poniedziałek - 10 grudnia 2018 Danieli, Bohdana, Julii      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Julka w finale konkursu TANDEM

Podobnie jak w roku ubiegłym nasze gimnazjum wzięło udział w konkursie językowym TANDEM, organizowanym przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe i  Centrum Językowe EXPERT w Nowym Sączu.
Jest to konkurs, w którym trzeba się wykazać znajomością dwóch języków obcych – obowiązkowo języka angielskiego oraz niemieckiego lub francuskiego. Konkurs organizowany jest dla uczniów gimnazjów  Nowego Sącza oraz  powiatów; nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego  i jest objęty patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty .
W pierwszym etapie, który odbył się 9 marca wzięło udział 349 gimnazjalistów z 26 szkół, w tym z naszej szkoły 5 osób. Był to test pisemny, który  składał się z różnego rodzaju pytań zamkniętych i obejmował znajomość gramatyki, słownictwa oraz rozumienie tekstu pisanego. Po eliminacjach wstępnych do etapu drugiego z naszej szkoły zakwalifikowała się Julia Kotas z klasy III a, uzyskując bardzo dobry rezultat.  Drugi etap, do którego przystąpiło już tylko 109 uczniów,  odbył się w dniu 2 kwietnia w Zespole Szkół Społecznych SPLOT  w Nowym Sączu. Uczniowie również pisali test z obu języków.  Julka i tym razem uzyskała bardzo dobry wynik  zajmując 7 miejsce i kwalifikując się do finału, do którego w kategorii język angielski z językiem niemieckim dopuszczonych zostało tylko 34 uczniów.
Julka pokonała wielu uczniów szkół językowych oraz takich, którzy naukę języka rozpoczynają już w szkole podstawowej. Wielkie słowa uznania. !!!
Wierzymy, że również finał będzie dla Julii szczęśliwy. Na wyniki musimy jednak poczekać do końca kwietnia.

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP