Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / COCA COLA CUP 2016 NA ORLIKU W PODEGRODZIU
Niedziela - 9 grudnia 2018 Anety, Leokadii, Wiesława      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

COCA COLA CUP 2016 NA ORLIKU W PODEGRODZIU

 Coca-Cola Cup, najstarszy turniej piłkarski dla młodzieży w Polsce. W 2016 roku ponownie jego ambasadorem jest Robert Lewandowski - najlepszy polski piłkarz. Rok temu w tym turnieju wzięło udział prawie cztery tysiące drużyn.
Turniej Coca Cola Cup organizowany w tym roku w naszej szkole 21 marca przyniósł nam wiele emocji, pięknych bramek, wspaniałej walki i pasji. W Podegrodziu, mimo niepogody, było naprawdę gorąco! Nasze dziewczęta swoje zmagania rozpoczęły od remisu z Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu. W następnym meczu z Łososiną Dolną dziewczęta odniosły wysokie zwycięstwo, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Po fazie grupowej do naszej szkoły przyjechały zespoły, które wygrały swoje mecze w Brzeznej. Przyjechały Gimnazja nr 3 w Nowym Sączu oraz Gimnazjum w Jelnej. W półfinałach spotkały się gimnazja z Podegrodzia i nowosądecka „trójka”. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. Dogrywka też nie przyniosła skutków, więc sędzia zdecydował na rzuty karne. Niestety w rzutach karnych trochę lepsze okazały się dziewczęta z Nowego Sącza - tym samym dostając  się do finału. Trzeba wspomnieć, że nasze koleżanki walczyły bardzo ambitnie, co pokazało chociażby to, że w całym turnieju nie straciły ani jednej bramki. Zagrały w defensywie najlepiej jak potrafiły i za to należy im się szacunek. Zdobyły nasze serca. W drugiej parze półfinałowej spotkała się „5” z Jelną. Mecz był zacięty, chociaż nie możemy ukryć, że gimnazjum nr 5 zrobiło sobie dużą przewagę i dotrzymało ją do końca. Tym sposobem znalazły się w finale turnieju. W finale wystąpiły dwa nowosądeckie gimnazja „5” oraz „3”. W meczu finałowym „5” od początku zdobyła przewagę. Dziewczyny dzielnie walczyły i podążały do zwycięstwa.
Podsumowując, cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie. W mojej subiektywnej ocenie stwierdzam,  iż turniej był udany i zabrakło nam naprawdę niewiele.
Natomiast chłopcy w I rundzie eliminacji wojewódzkich w Tęgoborzu zajęli I miejsce, a w   II rundzie w  Starej Wsi - III miejsce.
Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie:
Anna Adamczyk, Agnieszka Ciuła, Sylwia Bodziony (kapitan), Joanna Olchawa, Patrycja Baranowska (bramkarz), Kinga Zaczyk, Izabela Kumor, Anna Jurczak, Zuzanna Zygmunt, Zuzanna Laciuga
Nasi chłopcy wystąpili w składzie:
Mariusz Zieliński, Norbert Niemiec, Sławomir Niemiec, Dawid Szabla, Edward Zwoliński, Jakub Kotas, Jakub Bodziony, Damian Maciuszek, Kacper Dyrek, Mateusz Bodziony.


 


 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP