Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / Młodzież zapobiega pożarom
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

     Młodzież zapobiega pożarom    

 


 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Zakres wiedzy obejmował treści z dziedziny ochrony przeciwpożarowej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pierwszy etap, w którym wzięło udział 16 uczniów zorganizowany został na terenie Gimnazjum. Uczniowie,  którzy zajęli pierwsze trzy miejsca zakwalifikowali się do etapu gminnego, który odbył się w dniu 17 marca w remizie OSP Stadła. Ponownie nasi uczniowie okazali się być najlepsi na terenie gminy. Pierwsze miejsce zajął Maciej Bodziony z klasy III c, natomiast tuż za nim uplasowała się Joanna Olchawa z klasy IIIb. Tym samym awansowali oni do etapu powiatowego.  W eliminacjach powiatowych wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczestników, którzy zwyciężyli na szczeblu gminnym. Rywalizacja prowadzona była w trzech grupach wiekowych i obejmowała część pisemną – 45 pytań w 45 minut oraz część ustną dla pierwszych trzech osób, które uzyskały najwyższy wynik na teście. 
Nasza uczennica Joanna Olchawa zajęła wysokie piąte miejsce, natomiast Maciej Bodziony miejsce jedenaste.
W przerwie konkursu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy strażaków, mogli zobaczyć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas akcji.
 Nagrody dla wszystkich uczestników  turnieju ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP