Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Czwartek - 22 marca 2018 Bogusława, Jagody, Katarzyny     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2015/2016 S.Podst.
- sp_2016/2017
- Archiwum SP 2016-2017
- 2017-2018
- wyszukiwarka

20 listopada 2015 roku w naszej szkole obchodzono podwójne wydarzenie: Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Z tej okazji szkolne gazetki zostały wzbogacone o materiały tematyczne (plakaty,  złote myśli ...) itp. Dzień rozpoczął się od audycji, w której uczennica Jolanta przypomniała  historie obchodzonych zdarzeń. Dzień Życzliwości obchodzony jest co roku 21 listopada w ponad 180 krajach. Dzień ten ma wzbudzać w ludziach pozytywne emocje i motywować do bycia życzliwym wobec innych. Z kolei Dzień Praw Dziecka obchodzony  był w naszej szkole i w Polsce  po raz drugi  w historii. Uchwałę  w sprawie ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął 7 listopada 2014 r.
Podczas przerw uczniowie słuchali muzyki oraz tańczyli m.in. belgijskiego, chocolate.  Dzień minął w miłej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i życzliwości!!! 


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP