Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Środa - 17 października 2018 Antonii, Ignacego, Wiktora     "Nie depcz smutkowi po piętach bo się może odwrócić" - Autor nieznany - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

20 listopada 2015 roku w naszej szkole obchodzono podwójne wydarzenie: Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Z tej okazji szkolne gazetki zostały wzbogacone o materiały tematyczne (plakaty,  złote myśli ...) itp. Dzień rozpoczął się od audycji, w której uczennica Jolanta przypomniała  historie obchodzonych zdarzeń. Dzień Życzliwości obchodzony jest co roku 21 listopada w ponad 180 krajach. Dzień ten ma wzbudzać w ludziach pozytywne emocje i motywować do bycia życzliwym wobec innych. Z kolei Dzień Praw Dziecka obchodzony  był w naszej szkole i w Polsce  po raz drugi  w historii. Uchwałę  w sprawie ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął 7 listopada 2014 r.
Podczas przerw uczniowie słuchali muzyki oraz tańczyli m.in. belgijskiego, chocolate.  Dzień minął w miłej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i życzliwości!!! 


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP