Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / ZAPROGRAMUJ SIĘ NA CZYTANIE
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

ZAPROGRAMUJ SIĘ NA CZYTANIE


      9 listopada 2015 roku  ośmiu uczniów z klas I – II Gimnazjum  w Podegrodziu pod opieką pedagoga szkolnego uczestniczyło w projekcie "Zaprogramuj się na czytanie", do którego zakwalifikowała się Biblioteka Gminna w Podegrodziu w ramach otwartego konkursu "Małopolskie czytanie", organizowanego przez Województwo Małopolskie.      
      W czasie warsztatów uczniowie zapoznali się z wybranymi opowiadaniami z "Bajek robotów" Stanisława Lema m.in. „Trzej Elektrycerze” oraz samodzielnie wykreowali wyobrażoną scenerię z wykorzystaniem robotów LEGO Mindstorms.      
      W trakcie spotkań wykorzystane były nowe technologie i zestawy klocków LEGO Mindstorms zapewnione przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum" – organizatora spotkania.  Każdy z uczestników warsztatów na zakończenie otrzymał książkę  Stanisława Lema „Bajki robotów”. Poznawanie literatury w tak oryginalny sposób na długo pozostanie   w pamięci uczestników.


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP