Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2015-2016 GIM Archiwum / Z NAMI BEZPIECZNIEJ
Poniedziałek - 10 grudnia 2018 Danieli, Bohdana, Julii      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Z NAMI BEZPIECZNIEJ”

      16 listopada 2015r. w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnym w Podegrodziu rozpoczęła się realizacja programu edukacyjno- prewencyjnego „Z Nami bezpieczniej”.   Program realizowany jest w  ramach współpracy Karpackiego  Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej  w Nowym Sączu z samorządami powiatu nowosądeckiego, w zakresie profilaktyki uzależnień od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.
   Spotkanie uczniów klas I Gimnazjum, w ramach pierwszego etapu programu obejmowało: czynności  z zakresu profilaktyki i prewencji przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań.  Młodzież miała okazję zapoznać się ze skutkami zdrowotnymi, społecznymi i prawnymi posiadania, rozprowadzania i używania narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych w tym dopalaczy. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą elementów pracy prewencyjnej zaproszonych gości, uzyskali wiele cennych informacji dotyczących wpływu narkotyków na organizm człowieka oraz konsekwencji prawnych wyciąganych wobec osób mających kontakt z narkotykami.
      Funkcjonariusze rozpoczęli prowadzenie szeroko rozumianej działalności informacyjnej, edukacyjnej i prewencyjnej poprzez rozpowszechnianie wśród młodzieży zagadnień  związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem jak też propagowali zdrowy tryb życia. 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP