Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / konkursu wiedzy o poetach krajów anglojęzycznych
Wtorek - 11 grudnia 2018 Biny, Damazego, Waldemara      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Konkurs recytatorskki i wiedzy o poetach krajów anglojęzycznych

Dnia 28.04.2015r. odbył się finał międzyszkolnego konkursu recytatorskiego i konkursu wiedzy o poetach krajów anglojęzycznych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Finał składał się z dwóch odrębnie nagradzanych części. 
1 część - Recytacja z pamięci wybranego wiersza
2 część - Test wiedzy na temat twórczości autorów.
W konkursie brało udział 15 uczestników w różnych szkół. Celem konkursu było promowanie wiedzy o poetach  krajów anglojęzycznych: USA, Australii i Wielkiej Brytanii oraz ich twórczości, a także doskonalenie nauki języka angielskiego. Udział w konkursie przyczynił się także do rozwoju umiejętności społecznych. Uczniowie gimnazjum wybierali 1 wiersz z twórczości wybranych poetów (Edgar Allan Poe, Emily Brontë, Adam Lindsay Gordon). Naszą szkołę godnie reprezentowały 2 uczennice z klasy IIa prezentując utwory Edgara Allana Poe: Klaudia Fiut z wierszem „The Haunted Palace” oraz Julia Kotas z wierszem „Fairyland”.
Obie uczennice uzyskały  bardzo wysokie miejsca w konkursie: Klaudia - 2 miejsce, Julia - 3 miejsce.  Dziewczyny do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Kawik.
    Oprócz aktywnego udziału w konkursie nasze uczennice widziały pokaz 1-pomocy i akcji strażackiej w ramach dnia otwartego w tejże szkole. Dziewczyny miały okazję zobaczyć prawdziwy szybowiec i porozmawiać z przyszłymi pilotami ale także mogły brać udział w debacie. Zorganizowany został poczęstunek dla uczestników konkursu. Nasze finalistki zostały obdarowane nagrodami związanymi z językiem angielskim. Uczennice bardzo dobrze wspominają udział w konkursie.

 


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP