Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / Telewizja w Podegrodziu
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

„Telewizja w Podegrodziu” - kandydaci do Sejmu Dzieci i Młodzieży rozmawiali o miejscach aktywnej rozrywki.
Gdzie w naszej miejscowości spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu? Jak je zmienić i zagospodarować, aby były bardziej przyjazne dla wszystkich,
a szczególnie dla młodych?
      Takie pytania stawiali swoim rozmówcom dwaj gimnazjaliści z Podegrodzia: Wojtek i Łukasz. Najpierw opracowali plan działania i przydzielili zadania. Zaangażowali też koleżanki i kolegów do przygotowania animacji. Uczniowie opracowali plakat informujący o wydarzeniu, który umieścili na tablicy ogłoszeń w centrum miejscowości, w szkole, a także na stronie internetowej szkoły i na łamach szkolnej gazetki KING. Należało też zadbać o niezbędne środki do wykonania nagrania: kartonowa rama telewizora, kamera wideo, aparat fotograficzny, baner, kolorowe balony. Dwóch kolegów przygrywało na trąbce i klarnecie, co przyciągało uwagę przechodniów. W efekcie powstało „studio telewizyjne na świeżym powietrzu”, które zainstalowano naprzeciw sklepu Państwa Konstantych, ponieważ jest to często uczęszczane miejsce.
      W piątek 27 marca 2015 r., gdy już wszystko było gotowe o godzinie 11.00 ruszyły nagrania. Prowadzący zapraszali do rozmowy dorosłych, młodzież, dzieci. Zebrali wiele ciekawych opinii. Według zdania rozmówców w naszej miejscowości jest wiele atrakcyjnie urządzonych miejsc, gdzie można aktywnie spędzić  wolny czas. Wymieniano „Orlik”, boisko do piłki ręcznej, gry w kosza, plac zabaw, stadion sportowy. Miejscem, które przyciąga najwięcej osób, szczególnie młodych, jest kompleks sportowy wokół szkoły. Wysoko oceniono jego zagospodarowanie i urządzenie, ale zaproponowano również zmiany i udoskonalenia. Przytaczamy niektóre propozycje: zorganizowanie centrum aktywnej rozrywki dla całej rodziny, siłownię na świeżym powietrzu, zwiększenie ilości huśtawek, postawienie parasoli.
      Niektóre z nich wymagają dużych nakładów finansowych i wsparcia władz samorządowych. W tym celu skierujemy do nich petycję, w której zaproponujemy powiększenie ilości huśtawek na placu zabaw, ustawienie karuzeli. Aby dzieci mogły atrakcyjnie spędzać czas do projektu zaangażujemy wolontariuszy z naszej szkoły, którzy będą animować zabawy. Młodzież chętnie widziałaby siłownię na świeżym powietrzu, którą można by ustawić na wolnym miejscu obok budynku szkoły. Do realizacji tego pomysłu włączymy rodziców, postaramy się też pozyskać sponsorów. Chcemy, aby było to miejsce spotkań całych rodzin – aby rodzice spędzali aktywnie czas ze swoimi dziećmi.
 Mamy nadzieję, że nasze działania uatrakcyjnią sposoby spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, przyczynią się do integracji rodzin w naszej wsi poprzez wspólne spędzanie czasu w strefie aktywnej rozrywki, a inicjatywa ta zostanie wysoko oceniona przez komisję konkursową Centrum Edukacji Obywatelskiej i będziemy mogli zostać posłami XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP