Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / 2014 - 2015 / Dziady II
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie...?”
W dniach 05 i 12 listopada br. lekcje języka polskiego w klasach I a i I d prowadzonych przez p. Agatę Nawojowską zamieniły się w przygodę ze sztuką teatralną. Uczniowie pracowali nad  inscenizacją fragmentu dramatu romantycznego II części „Dziadów” Adama Mickiewicza.     Wcześniej zapoznali się z budową dramatu, później zdobyli informacje związane z tworzywem teatralnym. Mieli również okazję wybrać się na spektakl przygotowany przez Teatr „Cracovia” do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.
Celem lekcji w ramach kształcenia literacko-kulturowego było uwrażliwienie na sztukę, praca zespołowa młodzieży. Każdy uczeń włączył się w działania związane z przygotowaniem widowiska. Zadbano o scenografię, muzykę, a także efekty specjalne. Młodzież wypromowała swój spektakl, przygotowując plakat reklamowy oraz wykonała zaproszenie dla gości specjalnych.
Dwie sztuki przygotowane przez dwie grupy z kl. I a obejrzała Pani Dyrektor Krystyna Dąbrowska oraz wychowawczyni kl. I a -   p. Małgorzata Stelmach.
Wykonane inscenizacje zostały sfotografowane oraz nagrane. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach znajdujących się poniżej.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP