Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / Sejm Dzieci i Młodzieży 2014
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Nasi uczniowie zasiedli w poselskich ławach

1 czerwca Bartłomiej Białas i Adam Kwoka z klasy IId wzięli udział w XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Posiedzenie XX Sesji SDiM poprzedziły warsztaty tematyczne dla młodych parlamentarzystów.

460 młodych posłów z całej Polski wraz naszymi uczniami debatowało nad postawami obywatelskimi młodzieży. Młodzi mogli także odwiedzić Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Obrady rozpoczęły się o godzinie 10.00, a przybyłych powitała – marszałek Sejmu Ewa Kopacz. – Ostatnie tygodnie i miesiące pokazały, że nic nie jest dane raz na zawsze – ani bezpieczeństwo, ani demokracja. Demokracja, chociaż jest najlepszym z ustrojów, jak wszystko wymaga pielęgnowania – mówiła marszałek. Głos zabrali również Wiceminister Edukacji - Ewa Dudek oraz Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak. Młodzi posłowie z Podegrodzia tak komentowali swój udział w Sejmie: Bartłomiej Białas - Udział w SDiM był dla mnie jednym z największych przeżyć w moim życiu. Podczas tego projektu mogłem zgłębić swoją wiedzę polityczną. Nauczyłem się odpowiedzialności, jaką na co dzień przeżywa polityk oraz poseł. Na dodatek zwiedziłem wnętrza Sejmu oraz co najważniejsze poznałem wielu wspaniałych ludzi. - Dla mnie również było to wspaniałe doświadczenie. Miałem okazje zwiedzić Sejm, na żywo zobaczyć niektórych posłów, a także poznać wielu ciekawych ludzi - dodał Adam Kwoka. Ten sukces mobilizuje naszą szkołę do dalszej pracy i jest świetną promocją nie tylko naszego gimnazjum, ale i całej gminy.

 

 

 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP