Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / Św. Jan Paweł II
Wtorek - 11 grudnia 2018 Biny, Damazego, Waldemara      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Finalistki etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu “Papież Słowianin”

 29 maja 2014 r. w Centrum Jana Pawła II - “Nie lękajcie się!” w Krakowie odbyła się finałowa gala (uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II dla uczniów gimnazjum - „Papież Słowianin”).

Dwie uczennice naszej szkoły zostały finalistkami tego konkursu i odebrały zasłużone laury.

Jedna z nich to Gabriela Chochorowska z kl. II b przygotowywana do konkursu przez Agatę Nawojowską, a druga to Weronika Kapusta z kl. II d, która pracowała pod kierunkiem Małgorzaty Janur. 

Uroczystość rozpoczął krakowski biskup pomocniczy Damian Muskus, który podziękował za wielki trud włożony w pogłębianie wiedzy na temat osoby św. Jana Pawła II. Podkreślał też wyjątkowe znaczenie tej V edycji konkursu ze względu na kanonizację naszego Wielkiego Rodaka.

Głos zabrał również Małopolski Wicekurator Oświaty w Krakowie p. Grzegorz Baran, który zwrócił uwagę na fakt, w jakim specjalnym miejscu odbywa się spotkanie. Tu szczególnie czuje się ducha Ojca Świętego. Ponadto dziękował zarówno uczniom, jak i nauczycielom-opiekunom za wiele pracy i gratulował osiągnięcia tak wysokich wyników.

Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie p. Barbara Zgłobicka - przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Konkursu wraz z biskupem i wicekuratorem wręczali uczestnikom dyplomy i nagrody.

Po zakończonej uroczystości dziewczęta wraz z opiekunkami udały się na Mszę Świętą do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Oto galeria zdjęć z wyjazdu:

 
 © Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP