Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / Dzień Patrona 2014
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

Święto Patrona Szkoły - bł. O. St. Papczyńskiego

 19 maja 2014 r. Zespół Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych w Podegrodziu obchodził Święto Patrona Szkoły - bł. O. Stanisława Papczyńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła Starszego o godz. 8:15.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się do szkoły, aby tam kontynuować patronalne święto. Po odśpiewaniu hymnu i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, prowadzący zaprosili na projekcję filmu poświęconego osobie bł. Ojca Stanisława.

Następnie Koło Teatralne “BIS” zaprezentowało montaż słowno-muzyczny pt. “Dziwny jest ten świat”, który oparty był na najważniejszych wartościach propagowanych przez naszego Patrona.

Po przerwie zaproszono na przedpremierowe spektakle teatralne w dwóch językach: niemieckim i angielskim. Przedstawienia te będą prezentowane w najbliższych dniach w Krakowie w ramach Wojewódzkiego Konkursu Językowego “Bliżej świata”.

Ostatnim punktem programu był Festiwal Młodych Talentów. Młodzi artyści zaprezentowali swoje rozmaite umiejętności. Spektrum zdolności naszych uczniów jest imponujące. Nie zabrakło znakomitego śpiewu, grania na różnych instrumentach, kabaretowych scenek. Widownia z wielkim entuzjazmem przyjęła występy blisko 30 uczestników.     

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w patronalnym święcie.

 


 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP