Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / Andrzejki 2013
Poniedziałek - 10 grudnia 2018 Danieli, Bohdana, Julii      - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

    Wieczór wróżb, czarów i tańców, czyli...ZABAWA ANDRZEJKOWA 

   zorganizowana przez Samorząd Uczniowski  
 
“Listopad, gdy już kończy dzień
I gwiazdka się pokaże
Spotkamy się przy blasku świec
Tak, jak tradycja każe.
Zaszczeka pies,
Gęś złapie ser
I buty staną w rzędzie.
Na wodę wosk wyleje się
I tajemniczo będzie.
Niech wieczór ten obieca nam
Dni piękne i los nowy.
Niech spełnia się najlepsze z wróżb
W ten wieczór andrzejkowy”.
 
We wtorkowy wieczór - 26 listopada 2013 r. Samorząd Uczniowski gimnazjum wraz z opiekunami: p.M.Masternak, p.M.Janur i p.A.Nawojowską zaprosił młodzież do wspólnej zabawy andrzejkowej.
Są takie chwile, kiedy ogarnia nas ciekawość tego, co ukryte i magiczne. Najlepszą okazję, by zgłębić tajemnicę przyszłości  stanowią obchody  dnia św. Andrzeja. Wtedy to próbujemy zmierzyć się z przeznaczeniem, odsłonić kurtynę czasu, oczywiście z przymrużeniem oka.
Wszyscy chętni, pragnący poznać swój przyszły los, wchodzili do sali wróżb, w której to czekały wróżki (Dagmara Poręba i Agata Wójtowicz). Uczestnicy  imprezy wróżyli sobie w następujący sposób: przebijali szpilką papierowe serce z napisanymi imionami, rzucali koścmi do gry i odczytywali symboliczne znaczenie cyfr...Oprócz wróżenia było również miejsce na wspaniałą zabawę w rytm tanecznych przebojów. Młodzież bawiła się doskonale przy akompaniamencie  spontanicznego śmiechu, oklasków i muzycznych hitów, zapewnionych przez DJ-a imprezy - Sebastiana Ziębę.
Samorząd Uczniowski na czele z przewodniczącą Magdaleną Potoniec oraz przewodniczącą sekcji imprez - Sandrą Groń, zaprosił również zebranych do uczestnictwa w rozmaitych konkurencjach.
Wodzirejem, prowadzącym gry, był Kamil Kotas z kl. III a, który doskonale sprawdził się w tej roli. Pierwsza zabawa polegała na zjedzeniu cytryny bez grymasu (brało w niej udział dwóch ochotników). “Kwaśni śmiałkowie” spisali się na medal i zostali nagrodzeni słodkościami. Kilka par wzięło także udział w jedzeniu jabłek zawieszonych na sznurkach. Owoce należało zjeść bez pomocy rąk. Dyscyplina ta wzbudziła ogromny entuzjazm i wywoływała salwy śmiechu. Sprytnych zjadaczy “zakazanych owoców” także nagrodzono. Na koniec zaś wybrano króla i królową balu. Pięć dziewcząt i pięciu chłopców ustawiło się w kolejce, losując karteczki.
Dwa losy zawierały połówkę korony i miały w efekcie stworzyć jej całość. Zwyciężyli: Natalia Potoniec i Patryk Łatka. Nastąpiła koronacja i obdarowanie zwycięzców słodkim upominkiem. Król z królową zatańczyli królewski taniec :) Magiczna atmosfera towarzyszyła andrzejkowym imprezowiczom przez cały czas. 
Przepełnieni pozytywną energią , możemy teraz stawić czoła długim, zimowym  wieczorom i temu co przyniesie z sobą przyszłość ukazana w wróżbach.   

 


 

 

 


 

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP