Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony_2013_2014 / Szkolne obchody Dnia Nauczyciela
Poniedziałek - 17 grudnia 2018 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 10 października 2013 r. Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych uroczyście obchodził Dzień Edukacji Narodowej. Na sali gimnastycznej zgromadziło się grono pedagogiczne z dyrekcją, pracownikami administracyjnymi szkoły oraz przedstawicielami Rady Rodziców, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum.
Po krótkim powitaniu zebranych przez członka Rady Samorządu Uczniowskiego - Sebastiana Maciuszka - życzenia dla pedagogów i pracowników szkoły złożyła nowo wybrana przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magdalena Potoniec:
„Gdyby wziąć wszystkie uśmiechy dziecięce,
 uśmiechy kwiatów i uśmiechy ptaków,
 powstałby wiersz o nauczycielu”
/J.B.Ożóg/
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, wyrozumiałość i serce. Życzymy wielu niezapomnianych i pięknych chwil w pracy zawodowej i słońca, które rozjaśni każdy dzień, pozwoli zapomnieć o troskach i kłopotach.
Prezentem z okazji święta był montaż poetycko-teatralno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież naszego Zespołu pod kierunkiem: p. M. Liber, M.Kunickiej-Hajdugi, G. Krawczyka oraz M.Janur i A.Nawojowskiej.
Podczas uroczystości Chór szkolny zaśpiewał utwory w formie kanonu, jak również ‘a’ cappella. Chórem dyrygował Daniel Żelasko. Wysłuchano także dwóch melodii zagranych na fletach przez uczniów klas V oraz pięknych recytacji wierszy.
Koło teatralne „BIS” z Gimnazjum zaprosiło na spektakl pt. „Kopciuszek XXI w.” Scenariusz został oparty na motywach baśni. Frania - współczesny Kopciuszek (Magdalena Potoniec) dzięki pomocy dobrej Wróżki przybywa na bal i gubi pantofelek - kalosz rozmiar 46 :-) Bystry Królewicz szybko kojarzy fakty i udaje mu się dotrzeć do właścicielki bucika. Po wyznaniu Frani swego gorącego uczucia, prosi ją o rękę i odbywa się huczne wesele. Finałową piosenkę „Windą do nieba” wykonał zespół „Experyment”. Humorystyczna część artystyczna wywołała wiele radości i uśmiechów wśród publiczności. Sympatycznym akcentem było serwowanie zgromadzonej widowni przez Królewicza - Kamila Kotasa - na srebrnej tacy chrupiących chipsów (wykorzystanych jako jeden z rekwizytów przedstawienia). Po przedstawieniu uczeń Sebastian Maciuszek wyrecytował wiersz Juliana Tuwima pt. „Nauka”.
Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców- p.Golonka, składając najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczystość zamknęło wystąpienie Pani Dyrektor Krystyny Dąbrowskiej.
fot. KFot.
 
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP