Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa_archiwum2 / Zagrożenie w sieci
Wtorek - 16 stycznia 2018 Mascelego, Walerii, Włodzimierza     "Ktoś, kto sam serca w sobie nie pielęgnował, na próżno będzie o nie kołatał u innych" - Gabriela Zapolska - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2015/2016 S.Podst.
- sp_2016/2017
- Archiwum SP 2016-2017
- 2017-2018
- wyszukiwarka

 

7 maja 2013 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w projekcie profilaktycznym „Owce w sieci”, którego celem była edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Spotkanie poprowadził funkcjonariusz Komisariatu Policji w Starym Sączu sierżant Rafał Ruman, który zwrócił uwagę na to, iż urządzenia elektroniczne, które w ostatnich latach zaczęły odgrywać w życiu dzieci i młodzieży niezwykle ważną rolę, otwierają przed młodym pokoleniem nowe możliwości, ale jednocześnie - niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia. Spotkanie zostało uatrakcyjnione poprzez kreskówki odwołujące się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Zakończenie każdej bajki zawierało morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń oraz dodatkowy komentarz zaproszonego gościa, który uświadomił nam, że w sieci nie jesteśmy anonimowi i czyhają na nas rozmaite niebezpieczeństwa.
 
W przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież pomocy młodym internautom i rodzicom udziela zespół konsultantów Helpline.org.pl (www.helpline.org.pl, bezpłatny telefon 800 100 100).

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP