Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa_archiwum2 / Aktualności rok szkolny 2012/2013 / MP w Łodzi
Sobota - 28 maja 2022 Augustyna, Ingi, Jaromira      "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Patron szkoły
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2016-2017 GIM
- 2017-2018
- 2018_2019
- 2019-2020
- wyszukiwarka
„Małe Podegrodzie” w Łodzi
 NA STYKU KULTUR 2013
Region Sądecki był partnerem tegorocznych Targów „Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR”, które odbyły się w Łodzi. W ramach targowej prezentacji Ziemi Sądeckiej przedstawiono atrakcje turystyczne regionu, lokalne kulinaria, rękodzieło i regionalny folklor.
Zespół Regionalny „Małe Podegrodzie” miał zaszczyt pokazać folklor Lachów w dziecięcym wydaniu. Publiczność szczególnie zachwyciło żywiołowe wykonanie ciętej polki. Występowi przyglądali się również członkowie Zespołu „Śląsk”, z którymi w 2006 r. „Małe Podegrodzie” występowało w Brzeznej.
Podczas Targów podegrodzkie dzieci próbowały m.in. sądeckiego chleba ze smalcem, kołaczy, regionalnego bigosu, pierogów i miodów. Twórcy ludowi pokazali jak odlewać świece z wosku, co szczególnie zainteresowało członków „Małego Podegrodzia”. Dzieci oglądały również pokaz toczenia łyżek drewnianych bez użycia energii elektrycznej, pokaz bibułkarstwa i rzeźby.
Udział w Targach był również okazją do spotkań rodzinnych. Patryk Baziak spotkał się bowiem  z ciocią Marią, podegrodzanką mieszkającą od 26 lat w Łodzi.
Łódzkie Targi były dla Zespołu „Małe Podegrodzie” jednym z kolejnych etapów promocji folkloru Lachów w Polsce, co dzieci zawsze wykonują z wielkim sercem i zaangażowaniem.
 
 
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP