Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Szkoła Podstawowa_archiwum2 / Aktualności rok szkolny 2012/2013 / spotkanie z policjantem
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

      W ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej "Bezpieczna droga do szkoły"  12 lutego 2013 roku dla klas I – III odbyło się spotkanie z policjantem. Na zaproszenie pedagoga szkolnego do szkoły przybył funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Sączu – mł. asp. D.Nalepa. Głównym celem spotkania było przypomnienie przepisów i zasad bezpieczeństwa dotyczących dzieci jako pieszych i pasażerów. W trakcie pogadanki tematycznej poruszone zostały również kwestie dotyczące m.in. przekraczania jezdni, poruszania się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, przygotowania                      i jazdy na rowerze, roli odblasków w zapewnieniu bezpieczeństwa ich posiadaczowi. Dzieci uzyskały też odpowiedzi na nurtujące je zagadnienia, które wyczerpująco zostały rozwinięte przez policjanta.

PAMIĘTAJMY Jako rodzice i opiekunowie dajmy najmłodszym dobre wzorce. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Przez jezdnię przechodźmy tylko w miejscach dozwolonych, w sposób bezpieczny i rozsądny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania i plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP