Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / strony 2011- 2012 / No promil - no problem
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka

"NO PROMIL – NO PROBLEM”


NO PROMIL – NO PROBLEM” to hasło Kampanii Społecznej Trzeźwa Małopolska  do której po raz trzeci przystąpiła nasza szkoła. Celem akcji było zamanifestowanie w środowisku lokalnym sprzeciwu wobec kierowców wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu. Koordynatorem przedsięwzięcia profilaktycznego był Urząd Gminy Podegrodzie z ambasadorem kampanii Panią Anetą Dziedzic.
24 października 2011 roku grupa uczennic gimnazjum pod opieką pedagoga szkolnego przeszła z materiałami kampanijnymi przez centrum wsi Podegrodzie, propagując jazdę trzeźwą i bezpieczną. W trakcie przemarszu były wręczane ulotki, baloniki i inne materiały kampanijne. Przechodnie mogli spojrzeć na świat przez alkogogle,  które symulują zaburzenia widzenia i zdolności ruchowych jakich doświadcza człowiek pod wpływem alkoholu  (0,7 – 1 promila we krwi). Z naszym apelem pojawiłyśmy się w Banku Spółdzielczym gdzie pracownicy banku wraz z panią prezes Bernadetą Konstanty poparli naszą akcję, takie samo wsparcie otrzymaliśmy w Gminnym środku Kultury i Urzędzie Gminy jak również w Gminnym Przedszkolu w Podegrodziu. W mijanych po drodze stacjach benzynowych zostawiłyśmy materiały do przekazania kierowcom, jak również pisemny „Apel do     kierowców„ przygotowany przez uczniów gimnazjum. To jedno z przedsięwzięć profilaktycznych zaplanowanych w ramach projektu „Alkohol wróg młodości”


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP