Portal - Podegrodzie
polski Strona główna / Zespół muzyczny
Sobota - 19 stycznia 2019 Erwiny, Henryka, Mariusza     "Człowiek, który utożsamił się z prawdą, musi czuć radość i rozkosz wtedy nawet, gdy został pobity" - Stefan Żeromski - - - Zespół Szkół Podstawowo i Gimnazjalnych - - -
- menu
- Szkoła Podstawowa - archiwum
- Klasy gimnazjalne
- Patron ZSPG
- Małe Podegrodzie
- Księga gości
- KING - czasopismo
- Pedagog szkolny
- 2017-2018
- 2018_2019
- wyszukiwarka
17 festiwal pioseniki turystyczne

W latach 2000 - 2010występowali:  PROPAGANDA, PIĘCIOPAK, EXPERYMENT

Kolejny sukces zespołu EXPERYMENT

Zespół "EXPERYMENT" działający przy Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu ma na swym koncie kolejny sukces. W XII Wojewódzkim Przeglądzie - Konkursie "Bliżej Świata" w kategorii gimnazja - język angielski zajął pierwsze miejsce. Nagrody zostały wręczone 11 czerwca bieżącego roku na oficjalnej ceremonii.
Przegląd organizowała Szkoła Podstawowa im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewody Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Przewodniczącej Rady i Zarządu Dzielnicy IV Prądnik Biały. Osoby sprawujące patronat nad imprezą były również sponsorami nagród.
Przegląd trwał 2 dni - przesłuchano zespoły ze szkół podstawowych i gimnazjów, które prezentowały swoje talenty artystyczne oraz językowe (język angielski, niemiecki, francuski, esperanto).
Zespół "EXPERYMENT" w składzie: Eryka Twardowska (gitara akustyczna i wokal), Patrycja Olszak (skrzypce i wokal), Marcin Kudełka (wokal), Jakub Malinowski (saksofon), Sylwia Mrówka (bongos), Kacper Kulak (keyboard), Ewelina Piszczek (gitara basowa i wokal), Artur Wajda (gitara klasyczna) jest od lat prowadzony przez nauczyciela języka angielskiego mgr Grzegorza Krawczyka. W tym roku opracowaniem muzycznym występu zajął się w dużej mierze także ksiądz Michał Dąbrówka. Nadmienić trzeba, że zespół w tym roku zdobył po raz drugi z rzędu I miejsce w XVI Powiatowym Festiwalu Piosenki Turystycznej organizowanym przez Oddział PTTK "Beskid" w Nowym Sączu. Od 2005 roku zespół bierze udział w konkursach międzyszkolnych, powiatowych i wojewódzkich, zajmując czołowe miejsca, jednak w konkursie wojewódzkim I miejsce zajął dopiero w tym roku. Młodym artystom i ich opiekunom należy życzyć kolejnych takich sukcesów.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP